Nantes - Rennes, wynik meczu: 0-3

W ostatniej kolejce Ligue 1 drużyna Nantes podejmowała na własnym boisku ekipę Rennes. Spotkanie to odbyło się 20 kwietnia o godzinie 15:00 na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau. Po emocjonującym starciu to goście mogli cieszyć się z wygranej 3:0 nad gospodarzami. Mecz zakończył się wynikiem 0:0 po pierwszej połowie, ale w drugiej części gry to Rennes okazało się skuteczniejsze, zdobywając trzy bramki.

Relacja z meczu piłki nożnej Nantes - Rennes

W dniu 20 kwietnia 2024 roku na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau odbył się mecz pomiędzy drużynami Nantes i Rennes w ramach 30. kolejki Ligue 1. Sędzią głównym spotkania był Willy Delajod z Francji. Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice obu drużyn wytężali słuch, czekając na emocje, jakie niesie za sobą starcie na boisku.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła bramek, ale była pełna dynamicznych akcji i zaciętej walki o każdą piłkę. Zarówno Nantes, jak i Rennes, starały się narzucić swój styl gry, ale brakowało precyzji w wykończeniu. Pomimo tego, publiczność dopingowała swoje ulubione drużyny, tworząc niesamowitą atmosferę na trybunach.

W 67. minucie to goście objęli prowadzenie. A. Kalimuendo strzelił bramkę po asyście G. Doué, otwierając wynik spotkania na korzyść Rennes. Nantes ruszyło do ataku, próbując odrobić straty, ale to Rennes było skuteczniejsze. W 76. minucie B. Bourigeaud podwyższył prowadzenie dla gości, a na 3-0 podwyższył A. Gouiri w doliczonym czasie gry po asyście D. Doué.

Gospodarze mieli trudności z powstrzymaniem szybkich ataków Rennes, co skutkowało również żółtymi kartkami dla Pedro Chirivella w 84. minucie. Natomiast zawodnicy gości, mimo agresywnej gry, otrzymali żółte kartki wcześniej: Christopher Wooh (40'), Désiré Doué (45'), Baptiste Santamaria (52') i Guéla Doué (63').

W rezultacie mecz zakończył się zwycięstwem Rennes 3-0 nad Nantes. Gospodarze zakończyli spotkanie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla jednego z ich zawodników, jednak również Rennes musiało obejrzeć czerwoną kartkę w trakcie meczu. Nantes będzie teraz musiało się zregenerować przed kolejnymi spotkaniami, grając kolejno z Montpellier, Stade Brestois 29 i Lille. Natomiast Rennes czekają mecze z Stade Brestois 29, Metz i Lens. Emocje sięgnęły zenitu, a kibice obu drużyn mogą być dumni z zaangażowania swoich drużyn na boisku.