Spotkanie Lille - Rennes, wynik 2-2

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Lille i Rennes w ramach 25. kolejki Ligue 1 dostarczył kibicom wiele emocji. Spotkanie, które odbyło się 10 marca o godzinie 16:05 w Decathlon Arena - Stade Pierre-Mauroy zakończyło się remisem 2-2, mimo że po pierwszej połowie goście prowadzili 2-0. Zawodnicy obu ekip zaprezentowali wysoki poziom futbolu, co sprawiło, że widowisko było niezwykle wyrównane.

Mecz Lille vs. Rennes - Relacja

Decathlon Arena - Stade Pierre-Mauroy gościło emocjonujące starcie pomiędzy drużynami Lille i Rennes w ramach 25. kolejki Ligue 1. Sędzią głównym spotkania był Benoît Millot z Francji. Obydwie ekipy zapowiadały zaciętą walkę na murawie od samego początku.

Sprawozdanie z Meczu

Od pierwszego gwizdka rozpoczęcia spotkania atmosfera na stadionie była niesamowicie napięta. Już w 1. minucie Ludovic Blas z Rennes ustalił prowadzenie dla gości po podaniu Bourigeauda, zaskakując defensywę gospodarzy. Lille próbowało odpowiedzieć, ale to goście byli bardziej skuteczni - w 20. minucie Akim Kalimuendo zdoublował prowadzenie dla Rennes, asystując Gouiri.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Nabil Bentaleb (21'), Bafodé Diakité (26'), Leny Yoro (53'), Angel Gomes (80') i Trévis Dago (83') zostali ukarani żółtymi kartkami, co świadczyło o zacieklej grze obu zespołów. Dopiero w końcowej fazie meczu Lille odzyskało ducha walki - w 84. minucie to właśnie Trévis Dago zamknął stratę kontaktowym golem, asystując Davidowi. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry to Jonathan David zapewnił ekipie gospodarzy remis po kapitalnym trafieniu.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2-2, przynosząc wiele emocji dla kibiców obydwu drużyn. Po tym spotkaniu Lille czeka seria kolejnych wyzwań, m.in. starcia z Sturm Graz, Stade Brestois 29 i Lens. Natomiast Rennes zmierzy się w następnych meczach z zespołami takimi jak Marseille, Strasbourg i Monaco. Ten wieczór na Decathlon Arena na pewno zapadnie w pamięci wszystkim fanom piłki nożnej!