Rennes kontra Lyon, wynik spotkania - 0-1

W emocjonującym starciu drużyn Rennes i Lyon padł tylko jeden gol, ale to wystarczyło, by przyznać zwycięstwo gościom. Mecz zakończył się wynikiem 0-1 na korzyść Lyonu. Pierwsza połowa nie przyniosła żadnych bramek, ale druga część spotkania była pełna napięcia i dramaturgii. Starcie odbyło się na stadionie Roazhon Park w ramach Ligue 1, w 12. kolejce ligowej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym zaciętym pojedynku.

Relacja z meczu pomiędzy Rennes i Lyon: W niedzielne popołudnie na stadionie Roazhon Park odbyło się spotkanie pomiędzy drużynami Rennes i Lyon w ramach 12. kolejki Ligue 1. Mecz rozpoczął się o godzinie 16:05, a emocje nie opuszczały kibiców przez całe 90 minut gry. W trakcie meczu obie drużyny starały się kontrolować środkową część boiska, starając się wypracować sytuacje podbramkowe. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0, co nie przesądzało ostatecznego rezultatu. W 67. minucie meczu Lyon objął prowadzenie za sprawą J. O'Briena, który skutecznie wykorzystał sytuację podbramkową, dając swojej drużynie ważne prowadzenie 0-1. Mimo starań drużyny Rennes, która starała się odrobić straty, wynik do końca meczu nie uległ zmianie. Spotkanie nie obyło się bez emocji i kontaktów fizycznych, co zaowocowało kilkoma kartkami. W drużynie gospodarzy żółte kartki otrzymali Ibrahim Salah (45'), Nemanja Matić (75') oraz Arthur Theate (75'). Natomiast Guéla Doué z drużyny Rennes zobaczył czerwoną kartkę już w 5. minucie meczu. W drużynie przeciwników jedyną żółtą kartkę otrzymał Nicolás Tagliafico (79'). Sędzią głównym spotkania był Stephanie Frappart z Francji, która z pewnością miała trudne zadanie utrzymania dyscypliny na boisku. Po tym wyniku Rennes zmierzy się kolejno z Reims, Maccabi Haifa oraz Marseille, natomiast Lyon czekają mecze z Lille, Lens oraz ponownie z Marseille. Mecz pomiędzy Rennes i Lyon dostarczył wiele emocji i niezwykłych momentów, które na długo pozostaną w pamięci zarówno kibiców, jak i samych piłkarzy.