Mecz Nice - Rennes zakończony wynikiem 2-0

W niedzielę, 5 listopada 2023 roku, odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej w ramach Ligue 1. Na stadionie Allianz Riviera drużyna Nice podejmowała zespół Rennes. Gospodarze wyszli zwycięsko z tego starcia, pokonując rywali 2-0. Przewaga na przerwę wynosiła jeden gol, jednak w drugiej połowie Nice podwyższyło prowadzenie i pewnie utrzymało rezultat do końca. Arbitrem tego spotkania był Clement Turpin z Francji.

Relacja z meczu Nice vs Rennes

Mecz pomiędzy drużynami Nice oraz Rennes odbył się w ramach 11. kolejki Ligue 1 na stadionie Allianz Riviera. Atmosfera na trybunach była gęsta od emocji, a kibice wyczekiwali z niecierpliwością na decydujący gwizdek sędziego.

Sędzią głównym spotkania był Clement Turpin, Francuz znany ze swojego surowego podejścia do przepisów gry, co również przełożyło się na przebieg meczu.

Po pierwszej połowie wynik brzmiał 1-0 na korzyść drużyny gospodarzy. W 45. minucie meczu J. Boga strzelił gola, dając Nice prowadzenie. Asystę przy bramce zanotował .

W drugiej połowie obie drużyny walczyły o zdobycie kolejnych bramek, ale to S. Mandanda okazał się strzelcem drugiego gola dla Nice w 87. minucie. W efekcie, mecz zakończył się wynikiem 2-0 na korzyść gospodarzy.

W trakcie meczu padły również kartki. Dla drużyny Rennes, Lorenz Assignon otrzymał żółtą kartkę w 17. minucie, a Adrien Truffert w 68. minucie. Natomiast dla drużyny gospodarzy Youssouf Ndayishimiye został ukarany czerwoną kartką w 75. minucie. Kartkę czerwoną otrzymał także Warmed Omari z drużyny Rennes w 85. minucie.

Podsumowując, mecz pełen emocji zakończył się zwycięstwem Nice. Następne mecze dla Nice to starcia z Montpellier, Toulouse oraz Nantes, natomiast Rennes zmierzy się z Panathinaikos, Lyonem oraz Reims.