Na obiekcie Roazhon Park miało miejsce spotkanie Rennes vs Montpellier: wynik końcowy 2-1

W ostatnim spotkaniu ligowym drużyna Rennes podejmowała Montpellier w meczu 20. kolejki Ligue 1, który odbył się na Roazhon Park. Wynik końcowy meczu to 2-1 dla gospodarzy, którzy prowadzili 1-0 na przerwę. Mecz rozegrano 3 lutego o godzinie 16:00, co oznacza, że odbył się on pięć dni temu.

Mecz pomiędzy drużynami: Rennes (Gospodarz) przeciwko Montpellier (Goście)

Bramki: M. Terrier 3' 1-0, A. Kalimuendo 48' 2-0, T. Savanier 73' 2-1

Żółte kartki Gospodarze: Adrien Truffert 45', Arnaud Kalimuendo 53', Bertuğ Özgür Yıldırım 80', Enzo Le Fée 86'

Żółte kartki Goście: Modibo Sagnan 12', Wahbi Khazri 30', Lucas Mincarelli Davin 47'

Sprawozdanie z meczu

Emocjonujący pojedynek na Roazhon Park zakończył się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy. Mecz rozpoczął się od dynamiki, a już w 3. minucie gola dla Rennes zdobył M. Terrier, popisując się wspaniałą techniką i precyzyjnym uderzeniem. Gospodarze kontynuowali swoją inicjatywę, stwarzając niebezpieczne sytuacje pod bramką gości.

Po przerwie gospodarze nie zwalniali tempa. W 48. minucie A. Kalimuendo podwyższył prowadzenie, wykorzystując znakomitą asystę kolegi z drużyny. Montpellier nie zamierzał jednak rezygnować i mimo trudności stawianych przez obronę gospodarzy, T. Savanier zdołał zdobyć honorowego gola dla gości w 73. minucie.

Mecz nie obył się bez nerwowych sytuacji i ostrzeżeń sędziego. Żółte kartki były rozdawane zarówno gospodarzom, jak i gościom, co świadczy o zaciętości pojedynku. Ostatecznie Rennes utrzymał swoje prowadzenie, a emocje na stadionie sięgały zenitu.

Wspaniałe spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci kibiców obu drużyn. Rennes odnosi zwycięstwo i zyskuje cenny zastrzyk pewności siebie przed kolejnymi wyzwaniami, podczas gdy Montpellier będzie musiał podnieść się po porażce, aby kontynuować walkę o kolejne punkty w lidze.

Następne mecze dla Rennes: Sochaux, Le Havre, AC Milan.

Następne mecze dla Montpellier: Nice, Lyon, Metz.