Na stadionie Roazhon Park miało miejsce spotkanie Rennes - Clermont Foot - końcowy wynik 3-1

Wczoraj, 18 lutego 2024 roku, na stadionie Roazhon Park odbył się pojedynek pomiędzy drużynami Rennes i Clermont Foot w ramach 22. kolejki Ligue 1. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy wynikiem 3-1. Już w pierwszej połowie Rennes objęło prowadzenie 1-0, a po przerwie potwierdziło swoją dominację, zdobywając kolejne bramki.

Relacja z przebiegu meczu:

W meczu 22. kolejki Ligue 1 na Roazhon Park gospodarze, Rennes, podejmowali drużynę Clermont Foot. Emocje sięgały zenitu, gdyż obie ekipy zapowiadały zaciętą walkę na murawie. Sędzia główny Romain Lissorgue prowadził spotkanie, a kibice z niecierpliwością wyczekiwali pierwszego gwizdka.

Po zaciętej pierwszej połowie, pełnej walki i determinacji, to gospodarze otworzyli wynik spotkania. W 31. minucie W. Omari strzałem z bliska pokonał bramkarza gości, dzięki asyście od I. Salah. Rennes objęło prowadzenie 1-0, co dodatkowo podgrzało atmosferę na trybunach.

W drugiej połowie Rennes kontynuowało swoją ofensywę, co zaowocowało podwójnym podwyższeniem wyniku. W 58. minucie M. Terrier precyzyjnym strzałem zdobył drugiego gola dla gospodarzy. Jednak Clermont Foot nie zamierzało się poddawać i szybko odpowiedziało. C. Matsima w 62. minucie skutecznie zmniejszył dystans, ustalając wynik na 2-1.

Niemal natychmiast po golu gości, Rennes ponownie udowodniło swoją skuteczność. M. Terrier, który był w znakomitej formie, ponownie wpisał się na listę strzelców w 64. minucie, ustalając wynik meczu na 3-1 dla gospodarzy.

Mecz nie obył się bez kartek, a w 66. minucie pierwszą żółtą kartkę obejrzał Alidu Seidu z drużyny gospodarzy. W dalszej części emocji dodawały również kolejne żółte kartki, a w 77. minucie czerwoną kartkę zobaczył zawodnik gości, Maximiliano Caufriez, co jeszcze bardziej zaostrzyło rywalizację na boisku.

Następne kroki dla obu zespołów:

Po zwycięstwie nad Clermont Foot, Rennes ma przed sobą trudne starcia. Ich kolejnymi rywalami będą AC Milan, Paris Saint Germain oraz Le Puy Foot. Zawodnicy z pewnością chcą utrzymać dobrą passę i zdobywać kolejne punkty.

Z kolei Clermont Foot, mimo porażki, nie zamierza się poddawać. Ich najbliższe spotkania będą z Nice, Marseille oraz Metz. Drużyna ma szansę szybko się zrehabilitować i odrobić punkty stracone podczas meczu z Rennes.