Czy Wisłę Płock stać na grę w europejskich pucharach?

Wisła Płock pod wodzą trenera Pavola Stano prezentuje się znakomicie, przez co już teraz jest określana mianem „czarnego konia” całych rozgrywek. „Nafciarze” regularnie punktują, a ich ofensywna gra jest doceniana przez kibiców. Tutaj pojawia się jednak pytanie — czy ekipa z Płocka ma realne szanse zakwalifikować się do eliminacji do europejskich pucharów w przyszłym sezonie?

Wykorzystany potencjał

Temat obiecującego potencjału, który drzemie w zespole z Płocka, pojawiał się w mediach sportowych już od paru lat. Najczęściej przytaczanym argumentem w tej kwestii była jakość środka pola Wisły. Od kilku sezonów trzon pomocy „Nafciarzy” stanowią Dominik Furman, Mateusz Szwoch i Rafał Wolski. Piłkarze ci są najczęściej utożsamiani z definicją niespełnionych talentów, których kariery nie potoczyły się po myśli zawodników i ich menadżerów. W rzeczywistości umiejętności techniczne wymienionych zawodników Wisły wydają się przerastać ligę o kilka poziomów. Furman, Szwoch i Wolski raczej mogą pożegnać się z myślą o zagranicznym transferze, ale w ligowej rzeczywistości od lat odnajdują się znakomicie. Do tej pory najlepszym ligowym rezultatem zespołu z Płocka było czwarte miejsce w sezonie 2004/2005. Od tamtego momentu drużyna „Nafciarzy” była często nazywana klubem, który w pewien sposób marnuje swój potencjał. Jest to zatem wspólny mianownik, który można przypisać również do postaci Furmana, Szwocha i Wolskiego. Wydaje się, że w aktualnych rozgrywkach cały zespół trenera Pavola Stano wreszcie wykorzystuje pełnię możliwości kadrowych.

Walka o podium

Eksperci zgodnie przyznają, że szanse na zdobycie przez Wisłę Płock mistrzostwa Polski są stosunkowo niewielkie. Oczywiście zespół trenera Stano obecnie plasuje się w czołówce ligi, jednak możliwości kadrowe najprawdopodobniej zmuszą „Nafciarzy” do uznania na koniec sezonu wyższości rywali. Ze zdecydowanie inną sytuacją mamy do czynienia w przypadku walki o miejsce, które jest premiowane awansem do eliminacji do europejskich pucharów. W zestawieniu zespołów, które realnie mogą mierzyć w miejsca na podium, Wisła Płock wygląda już zdecydowanie „poważniej”. Na obecny moment wydaje się, że w walce o kwalifikację europejską pozostało pięć drużyn. Są to ekipy Legii Warszawa, Pogoni Szczecin, Rakowa Częstochowa, Lecha Poznań i właśnie Wisły Płock. Siła ofensywna klubów z Poznania i Częstochowy najprawdopodobniej będzie skutkowała tym, że tytuł mistrzowski powędruje właśnie do jednego z tych miast. Awans do eliminacji do europejskich pucharów gwarantują pierwsze trzy lub cztery miejsca — wszystko zależy od triumfatora w rozgrywkach Pucharu Polski. Wisła Płock na tle niezbyt przekonującej Pogoni Szczecin i dopiero odradzającej się Legii Warszawa prezentuje się obiecująco. W takim układzie tabeli Wisła Płock ma duże szanse na wywalczenie kwalifikacji europejskiej — jest to jednak scenariusz mocno optymistyczny.

Co może pójść nie tak?

Nie od dziś wiadomo, że niektóre wyniki w Ekstraklasie często przypominają losowanie Lotto. W efekcie tego sytuacja potrafi zmieniać się jak w kalejdoskopie, a dobra forma jednego zespołu może szybko przekształcić się w pasmo kolejnych porażek. Właśnie takie zagrożenia czekają na Wisłę Płock, która w walce o wysokie miejsca w Ekstraklasie powinna bacznie obserwować poczynania teoretycznie słabszych rywali. Może się bowiem okazać, że na koniec sezonu zespół Pavola Stano będzie musiał uznać wyższość nie tylko zespołów z czołówki, ale też świetnie spisujących się drużyn Stali Mielec i Widzewa Łódź.

Sprawdź koniecznie zakłady bukmacherskie online. Na stronie Betfan znajdziesz informacje dotyczące wydarzeń ze świata sportu, a także obstawisz mecze.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018