Handel kryptowalutami: Co musisz wiedzieć dla początkujących

Wszyscy mówią o kryptowalutach i o tym, jak możesz spieniężyć boom. Ale jak zacząć inwestować w wirtualne waluty? Na początku może wydawać się to zniechęcające, ale z pewnymi badaniami i odrobiną szczęścia, możesz sprawić, że twoje pieniądze będą pracować dla ciebie i zobaczyć zwrot z inwestycji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej czym są kryptowaluty i jak możesz zacząć. Zanim jednak zanurzysz się z głową w ten świat alternatywnych walut i technologii blockchain, ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego istnieją - i czy są warte twojego czasu jako inwestora.

Czym jest handel kryptowalutami?

Trading jest aktem kupowania i sprzedawania aktywów dla zysku. W świecie finansów handel odnosi się do kupna i sprzedaży akcji, obligacji, towarów, walut i instrumentów pochodnych w nadziei na osiągnięcie zysku z ruchów cenowych. Handel kryptowalutami odnosi się do kupna i sprzedaży kryptowalut. Najpopularniejszym sposobem na to jest wymiana online, która pozwala na kupowanie i sprzedawanie kryptowalut za pomocą walut fiat (np. USD, EUR, GBP itp.). Giełdy kryptowalut pozwalają również na wymianę jednej kryptowaluty na inną.

Jak działa handel kryptowalutami?

Kryptowalutami handluje się na giełdach. Mogą one przybierać kilka form, ale najczęstsze to:

- Giełdy kryptowalut: Są to strony internetowe stron trzecich, które łączą kupujących i sprzedających. Jest to najczęściej spotykany typ. Głównym minusem giełd kryptowalutowych jest to, że zwykle pobierają opłaty.

- Brokerzy kryptowalut: Firmy te łączą sprzedawców z kupującymi. Wysyłasz brokerowi swoją kryptowalutę, a oni wysyłają Ci gotówkę. Nie musisz mieć do czynienia z drugą osobą, chyba że chcesz.

- Giełdy peer-to-peer: Są one podobne do brokerów kryptowalutowych. Wysyłasz swoją kryptowalutę do innej osoby i otrzymujesz gotówkę. Dużą różnicą jest to, że możesz używać giełd peer-to-peer do handlu walutami fiat na kryptowaluty lub odwrotnie.

Dlaczego powinieneś zainteresować się kryptowalutami?

Jeśli interesujesz się kryptowalutami, są szanse, że słyszałeś wiele szumu o technologii blockchain. Ale czym w ogóle jest blockchain? Blockchain to zdecentralizowana, internetowa księga i baza danych, która jest bezpieczna i przejrzysta. Blockchain pozwala na tworzenie i przechowywanie informacji bez centralnego organu i jest głównie używany w kryptowalutach.

Kryptowaluty to rodzaj aktywów cyfrowych, które stały się popularne wśród inwestorów i handlowców ze względu na swoją zdecentralizowaną naturę. Inwestorów przyciąga potencjał wysokich zwrotów i niskie korelacje z innymi klasami aktywów. Traderzy są przyciągani do możliwości krótkich kryptowalut. Dzieje się tak dlatego, że kryptowaluty mają negatywne korelacje z innymi klasami aktywów i dlatego są wykorzystywane jako zabezpieczenie przed ryzykiem.

Jak handlować kryptowalutami?

- Określ swoje cele inwestycyjne - Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zdecydować o swoich celach inwestycyjnych. Czy szukasz zysków krótko- czy długoterminowych? Czy chcesz pójść na całość w jednej kryptowalucie czy zdywersyfikować? Posiadanie jasnych celów pomoże Ci podjąć lepsze decyzje.

- Wybierz kryptowalutę do handlu - Po ustaleniu swoich celów inwestycyjnych, musisz zdecydować, którymi kryptowalutami handlować. Istnieje ponad 1500 kryptowalut, więc zawężenie opcji nie jest łatwe.

- Wybierz platformę handlową - Po podjęciu decyzji o kryptowalucie, którą chcesz handlować, musisz wybrać giełdę. Niektóre giełdy pozwalają tylko na handel kryptowalutami, podczas gdy inne pozwolą Ci handlować kryptowalutami za waluty fiat (np. USD, EUR, GBP itp.).

Jeśli jesteś zainteresowany kryptowalutami, handel jest jednym ze sposobów na zarabianie na nich. Ale najpierw musisz zrozumieć, jak działa handel i jak wybrać odpowiednią kryptowalutę do handlu. Gdy już to zrobisz, to jest to tylko kwestia inwestowania w kryptowalutę i nadziei, że jej cena wzrośnie.